Elektriskās sistēmas diagramma ir shematisks izkārtojums, kas noteiktā veidā apvieno dažādus elektroniskos komponentus, piemēram, strāvu, pretestību, vadu un elektriskos simbolus utt. To lieto, lai norādītu katras elektriskās sastāvdaļas lomu, to savstarpējo saistību un elektriskā darba principu. Pilnīga un precīza elektriskās sistēmas diagramma ir atslēga, lai programmētu, analizētu elektriskās ķēdes un novērstu ķēžu bojājumus.

ZWCAD ir plaši izmantots elektronikas nozarē, efektīvi palīdzot tādiem uzņēmumiem kā Bosch®, Siemens®, Zhongheng®, Kinwong®, Keyvia®. Elektriskās sistēmas diagrammu var viegli izpildīt, izmantojot dažādas rasēšanas un rediģēšanas komandas ZWCAD.

1. Izmantojiet bloķēšanas atribūtu, lai izveidotu pielāgotu komponentu bibliotēku, lai to varētu viegli izmantot atkārtoti

Slēdži, lampas un kontaktligzdas ir kopīgas sastāvdaļas inženieriem, zīmējot elektrisko sistēmu shēmas. Manuālais darbs ir dārgs lielā skaita un veidu dēļ. Šajā ziņā ZWCAD papildus esošai standarta daļu bibliotēkai nodrošina funkciju Block Attribute, ļaujot inženieriem pielāgot komponentu blokus, lai viņi varētu uzglabāt un tieši izmantot dažādus bieži lietotus komponentus. Tas varētu ievērojami uzlabot darba efektivitāti.

1. solis. Sāciet ar rīku paleti, izmantojot [Tools], un noklikšķiniet uz [Tool Palette Window] vai izvēlņu joslā izmantojiet īsinājumtaustiņu [Ctrl + 3].

2. solis. Atlasiet vajadzīgo komponentu bloku pašreizējā rasējumā, pēc tam turiet peles kreiso pogu, velciet to uz rīku paleti un atlaidiet to. Pēc tam bloks tiks pievienots rīku paletei.

1. attēls. Bloka atribūtu un rīku paletes izmantošana elektronisko komponentu bibliotēkas izveidošanai un izmantošanai.

2. Izmantojiet slāni, lai efektīvi pārvaldītu slāņus un parādītu tos intuitīvi

Elektrības rasējumā inženieri varēja izmantot vairākus slāņus vai krāsas. Visus slāņus elektriskās sistēmas diagrammā var klasificēt pēc dažādām sastāvdaļām, savukārt viena un tā paša veida slāņus var atšķirt, iestatot katru slāni pēc nosaukuma, krāsas, līnijas veida utt.

Elektrisko slāņu iestatījumu klasifikācija ZWCAD ir parādīta šādi. Parasti, nosakot slāņus, jums jāievēro šie principi:

· Jo mazāk slāņu, jo labāk. Jūs varat samazināt slāņu skaitu, attiecīgi tos apvienojot.

· Blokiem tiek izmantots slānis 0.

· Katram slānim var iestatīt dažādas krāsas, līniju tipus un stiepļu rāmjus, lai atšķirtu grafiku.

2. attēls. ZWCAD slāņu iestatīšana klasifikācijai

Uzstādot slāņus, rasējumos esošo objektu daudzuma dēļ grafika var pārklāties. ZWCAD slāņa caurspīdīguma funkcija ļauj inženieriem zīmējumā iestatīt primāru entītiju caurspīdīgumu, lai izceltu primāros elementus.

Vienības caurspīdīgumu varat iestatīt un pārbaudīt slāņa rekvizītu pārvaldnieka panelī [Transparency] vai panel Properties. Kad objekta caurspīdīguma tips ir ByLayer, objekta caurspīdīguma vērtība mainīsies līdz ar slāni, kurā tas atrodas. Turklāt inženieri var arī izmantot skata loga slāni, lai izcelšanai pielāgotu noteiktas slāņa īpašības katrā skata punktā.

3. attēls Pašreiz izvēlētās entītijas caurspīdīguma vērtība

4. attēls. Izmantojiet krāsu, lai izceltu grafiku

5. attēls. Skata loga slāņa funkcija

3. Izmantojiet ZWCAD Smart Plot, lai vienlaikus izdotu vairākas elektroniskās diagrammas

Elektriskās sistēmas projektos būs vairāki rasējumi – no pāris līdz pat dažiem desmitiem. Inženieri bieži zīmē vairākus zīmējumus .dwg failā un manuāli tos izvēlas drukāšanai pa vienam, kas ir neefektīvi un apgrūtinoši.

Šajā sakarā ZWCAD nodrošina inteliģentu Smart Plot funkciju, kas palīdz inženieriem vienā un tajā pašā failā vienā reizē izdot vairākas diagrammas. Kadru diapazonu var automātiski noteikt pēc slāņiem, blokiem, rāmju perifērijas utt., lai pārliecinātos, ka izdrukātie rasējumi ir pilnīgi un atbilst prasībām. Tajā pašā laikā ZWCAD nodrošina arī dažādus virtuālos printerus, kas varētu tieši izvadīt citus parasti lietotus failu formātus, piemēram, .pdf, .jpg, .eps utt., Lai atvieglotu zīmējumu apmaiņu starp inženieriem.

Veiciet darbības, lai uzzinātu viedo plotu:

1. solis. Atveriet drukājamo zīmējumu, rīkjoslā noklikšķiniet uz [File] un pēc tam noklikšķiniet uz [Smart Batch Plot].

2. solis. Atlasiet drukas ierīci un uznirstošajā dialoglodziņā izvēlieties [Frame Style].

3. solis. Noklikšķiniet uz [Atlasīt sērijas rasējumus] un atlasiet drukājamos zīmējumus.

4. solis. Noklikšķiniet uz [Highlight] un visbeidzot noklikšķiniet uz [Plot].

6. attēls. ZWCAD Smart Batch Plot

Elektrisko zīmējumu dizains ir sarežģīts, ir jāņem vērā estētika, praktiskums, efektivitāte utt. ZWCAD ir 2D CAD platformas programmatūra, kas ir kompetenta stabilitātes un savietojamības jomā. Izmantojot ieviestās funkcijas, varat ātri uzzīmēt un izdot elektroniskās diagrammas. Kāpēc nekavējoties neizmēģināt?